درباره ما

 

قطب بزرگ خودرو سازی ایران

شرکت‌های بزرگ خودروسازی در ایران، حدودا از دهه 30، 40 و 50 فعالیت‌شان را در زمینه تولید قطعات خودرویی، مونتاژ و در نهایت تولید خودروهای داخلی آغاز کردند که در قسمت اول مقاله آشنایی با شرکت های بزرگ خودرو سازی ایران به برخی از آن‌ها همچون ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو اشاره شد.

صنعت خودروسازی ایران همانند کشورهای در حال توسعه روزهای پر فراز و نشیب زیادی را در زمینه فعالیت شرکت‌های بزرگ خودروسازی ایران چه در زمینه تولید خودروهای داخلی، چه در زمینه تولید خودروهای مشترک (مونتاژ) و یا واردات خودرو به خود دیده است. صنعتی که همواره تلاش کرده به صورت خصوصی و با کمترین دخالت دولت‌ها به فعالیت خود ادامه دهد که در برخی موارد موفق شده و در برخی موارد نتوانسته بدون اتکا به حمایت‌های دولتی به ادامه فعالیت بپردازد.

توسعه صنعت خودروسازی ایران که از دهه 50 و با تاسیس گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا شدت گرفت و واردات و مونتاژ هرچه بیشتر خودروهای پرطرفدار دنیا را در برداشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و مشارکت با برخی خودروسازان خارجی و همچنین رونق هرچه بیشتر تولیدکنندگان قطعات خودرو، زمینه‌های تولید و مونتاژ خودرو توسط سایر گروه‌های خودروسازی افزایش یافت. اکنون در دهه 90 و توسعه روز افزون صنعت خودروسازی ایران با گروه خودروسازی بهمن، کرمان موتور، عظیم خودرو، پارس خودرو و … طی سال‌ها فعالیت مداوم جایگاه چشمگیری در تولید خودرو و قطعات خودرویی بدست آورند.

سید علی موسوی مدیر عامل ما

 

شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو

  • شرکت قالب­های صنعتی ایران خودرو با ظرفیت اسمی 500 تُن قالب و پنل گیج در سال 1373 در زمینی به مساحت 000/55 هزار مترمربع افتتاح گردید.
  • شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو بعنوان بزرگترین شرکت قالبساز در خاورمیانه و  یکی از بزرگترین  تولید کنندگان قطعات پرسی و مجموعه های خودرو در سطح کشور می باشد .
  • 100درصد سهام این شرکت زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو می باشد .
  • شرکت قالبهای صنعتی ایران خودرو از 2 بخش (Businss Unit) مجزا تشکیل شده است.

 

 

درباره تاریخچه ی شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو بیشتر بدانید.